Tarihçe

BETİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İMALAT SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ülkemizin Bilgisayar ve Elektronik sektöründe geniş bir spektrumda hizmet vermek üzere 1998 yılında kurulmuş bir firmadır. Firmanın kuruluş amacı ve hedeflediği misyon dünyada inanılmaz bir gelişme gösteren iletişim ve elektronik alanlarında erişilen yüksek teknolojiyi, ülkemizin genelinde kurumların ve bireylerin hizmetine, özellikle de eğitim, öğretim ve teknik eğitim kurumlarının kullanımına sunarak ülke genelinde teknik eğitimin toplam kalitesini global boyutlara taşımaktır.

 

Firmamız, gelişen bilişim ve elektronik teknolojisini, yakından ve titizlikle takip eden genç kadrosu ile kısa sürede gerçekleştirdiği tüm projelerde, seçkin ve kaliteli ürün sağlama, hızlı realizasyon ve teknik destek konularında sergilediği performans açısından kullanıcılardan ve kurumlardan haklı övgüler almaktadır. Genç ve dinamik bir firmanın “sektörde kalıcılık ve liderlik“ anlayışının simgesi olan bu çalışmalar, firmamızı sektörün en büyük firmaları arasına taşımıştır.

 

Elektronik ve enstrümantasyon konusundaki çalışmalarımızda, gerek imalatını yaptığımız eğitim araçları, gerekse ithalatını yaptığımız teknik eğitime yönelik ithal cihazlar ile ülkemizde genel olarak teknik eğitime yönelik teknolojik bilgi, beceri ve uzmanlığı artırıcı platformları oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu hedefe yönelik çalışmalarımızla ülkemizdeki yüzlerce endüstri meslek lisesi ve teknik liselerde, meslek yüksekokulları ve üniversitelerde kurulu cihazlarımız ülkemizin genç öğrencilerin uygulamalı teknik eğitim ve bilgiye erişim ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir. Bilimsel ve akademik yaklaşımlarımızla; tüm çözümlerde pahalı ve sofistike sistemler yerine, ucuz kullanımı kolay ve öğrenci-sevecen sistemleri kurmaktayız. Ekonomik donanımları; titizlikle hazırladığımız Türkçe kullanım ve deney kitapları ile zenginleştirerek temel bilim ve teknolojik parametrelerin basitçe öğretimini gerçekleştirmekteyiz. Bu sahadaki çalışmalarımız yeni teknolojilerle birlikte özellikle “Gömülü Elektronik“ alanında gelişerek devam etmektedir.

 

Ekonomik sıkıntıları aşmanın temel bilgi ve teknolojiye haiz ülke dokusunu geliştirmekten geçeceğine inanan bizler; yeni ve sağlıklı yapılanmamızı gerçekleştirerek faaliyet alanlarımızı ve vizyonumuzu ileri boyutlara taşımayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin bilişim ve elektronik sektörünün gelişmesine en büyük katkıyı sağlayacak firmalardan biri olma konusundaki hedefimize inançla koşuyoruz.