Endüstriyel Panel PC PPC-A55-101
Stok Kodu : PPC-A55-101
18.663,98 TL
* 3.506,03 TL den başlayan taksitlerle!
Kategori
Marka
P/N
CS12800-RK3568-101
Fiyat
İşletim Sistemi seçiniz
 PPC-A55-101
The PPC-A55-101 (CS12800-RK3568-101P) is a high-quality industrial panel PC based on the Rockchip RK3568 low-power processor that integrates a quad-core Cortex®-A55 processor. It features a 10.1” screen with a ten-point capacitive touch screen with 1280×800 pixel resolution and 400 NIT brightness.
Hardware Features
The PPC-A55-101 supports panel and 75mm VESA mounting methods.
The metal enclosure is available in two colours: black and grey.
Performances and reliability
Multiple Operating Systems Support
The PPC-A55-156 supports Android 11, Debian 11, and Buildroot Linux Qt.
Tailored OS Solutions
Weight 2300 g
Dimensions 275.5 × 193.5 × 46 mm
Net weight 1300 g
Form-factor Panel
CPU ARM: Rockchip RK3568
CPU Frequency Quad Cortex A55, 2.0GHz
DDR4 2GB
eMMC 16GB
Storage External TF card slot, and internal M.2 NVMe connector for SSD card
Display Size (inch.) 10.1"
Resolution 1280*800
Brightness (NIT) 400 NIT
Touch Screen Capacitive
WiFi/BT Yes
4G Optional
Ethernet 1x RJ45, 1 Gbps
Audio 3.5mm Audio In/Out Connector, Internal 2W Speaker
Buzzer Onboard, driven by GPIO
USB 1x USB Type-C, 1 x USB 3.0 HOST, 1x USB 2.0 HOST
RTC High Accuracy RTC, can work 1 week after power off
GPIO 8 Channels, 4 Input, 4 Output
RS485 2x RS485
RS232 4x RS232
CAN 2x CAN
OS Android 11, Debian 11, Buildroot Linux Qt 5.15
Power Input 12~36V DC
Power Consumption 9.6W
Current at 12V 800mA Max at 12V
Working Temperature -20°C ~ 70°C.
Mounting Method Panel Mounting & VESA
GTIN 6974174310811
book
Hardware Documentation
book
Software Documentation
3D Design File
CE
Certification
Stok Durumu : Ön Siparişli Ürün
Inch : 10.1''
İşlemci : ARM – Rockchip
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz.
Endüstriyel Panel PC PPC-A55-156
Özellikler
  • Güçlü İşlemci: PPC-A55-156, Intel Atom işlemci ile donatılmıştır ve yüksek performans sunar.
  • Geniş Ekran: 15.6 inç geniş ekranı sayesinde kullanıcılar, işlemlerini daha rahat ve detaylı bir şekilde gerçekleştirebilirler.